| | | |

budova MU, Komenského nám. 2, Brno

Kom2

Adresa: Komenského nám. 220/2, 602 00 Brno

Pracoviště Správy budov (SB) zajišťuje údržbu a zajištění provozu budovy Kom2 a jeho technických zařízení (TZ).

Předpisy, směrnice, dokumenty

Údržba, opravy, omezení (zde budou aktualizovány údaje o připravovaných údržbových/servisních pracích majících vliv na běžný provoz rektorátu)

• úklid
  • voda
  • elektrická energie

... a něco málo z historie objektu

Budova na Komenského nám. 2 byla vystavena v letech 1858 – 1860 jako neorenesanční budova pro Technické učiliště (později se stává polytechnickým institutem a pak Německou vysokou školou technickou). Koncem 19. století bylo dostavěno zadní křídlo objektu a postavena trojboká budova chemického institutu při Údolní ulici.

Po zrušení Německé vysoké školy technické v roce 1945 budova ze zákona připadla České technice v Brně, která ji vzápětí směnila, stejně jako budovu Joštova 10, s Lékařskou fakultou MU za její areál teoretických ústavů na Úvoze. Kromě Lékařské fakulty v budově v letech 1951-1960 sídlil i Rektorát Masarykovy Univerzity.

Rozsáhlá a nákladná rekonstrukce objektu z důvodu narušené statiky budovy proběhla v letech 1998 - 2000.

Součástí úprav byla i instalace bronzové plastiky T. G. Masaryka (autor Vincenc Makovský) před budovou v březnu 2000.